Robotyka w domu dla Twojego dziecka

Zacznij od prostych mechanizmów z klocków LEGO

Konieczność pozostania w domu to doskonała okazja, by razem z dzieckiem uczyć się robotyki. Nie ma potrzeby, byś na starcie kupował specjalistyczne zestawy LEGO Mindstorms NXT. Zajrzyj na platformę online Twój Robot i obejrzyj webinar Bożydara Milewskiego. Przekonasz się, że w prosty sposób można rozpocząć naukę z wykorzystaniem zwykłych elementów. Wystarczy zbudować nieskomplikowane podwozie z mechanicznym napędem. Do jego wykonania potrzebna jest po prostu gumka recepturka. Można również zmodyfikować pojazd, dodając na tylną oś koła zębate.

Nim się obejrzysz, Twój syn lub córka skonstruuje swoją pierwszą przekładnię. To podstawa, od której zaczynają się internetowe kursy robotyki. Gotowym dragsterem można rozpocząć wyścig po podłodze. Porównanie obu modeli, tego z gumką i bez pozwoli na samodzielne wyciągnięcie wniosków z eksperymentu. Kolejnym świetnym pomysłem do zrealizowania jest wyścigówka napędzana powietrzem z balonika. Przyznasz, że robotyka w takiej postaci jest przyjemna dla każdego uczestnika?

Zaawansowane budowanie z Twój Robot online, czyli LEGO EV3 rusza do akcji

Z pewnością nie raz miałeś okazję zobaczyć roboty LEGO w realu. Ich popularność rośnie z każdym rokiem. Wynika to z faktu, że te zestawy są intuicyjne i mają wiele rozszerzeń. To właśnie z pomocą dodatkowych sensorów i klocka programowalnego dziecko uruchomi łazika marsjańskiego.Lego EV3 i NXT dają praktycznie nieograniczone możliwości młodym technikom.

Sprawdź, jak na kursie robotyki online Bożydar w interesujący sposób przedstawia lekcję anatomii robota. Webinary mogą przyczynić się do obudzenia nowej i ciekawej pasji! Dadzą juniorowi praktyczne umiejętności, które mogą przydać się mu zarówno w szkole, jak i w życiu zawodowym. Pamiętaj, że robotyka to dziedzina przyszłości, która rozwija się bardzo dynamicznie. Stąd budowanie i programowanie mechanizmów z LEGO Mindstorms NXT stanowi doskonały wstęp do dalszej nauki Twojego dziecka. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy to dobry pomysł, zwróć uwagę na to, że:

  • zestawy te polecane są dla dzieci nawet od 6 roku życia,
  • są łatwe w programowaniu ze względu na intuicyjny interfejs,
  • uczą kreatywności i samodzielnego rozwiązywania problemów,
  • dają dużo satysfakcji i radości,
  • mogą być okazją do wyśmienitej zabawy.

Czy nie sądzisz, że to lepsza alternatywa dla spędzania czasu przed telewizorem? Zauważ, że kursy robotyki kształtują nie tylko zdolności manualne, ale i wyobraźnię przestrzenną. Ponadto pobudzają szare komórki do twórczego myślenia. Przy okazji uczą współpracy i sprawnego realizowania zadań.

Podsumowanie

Nauka odbywa się w przyjaznej dla kursanta atmosferze. Do połączenia z platformą online potrzebny jest jedynie laptop lub tablet i łącze internetowe. Resztą zajmie się Bożydar, który na ekranie zaprezentuje Twojemu dziecku wiele ciekawych projektów. Zapisz je na kurs robotyki do Twój Robot – zdaj się na naszą wiedzę i doświadczenie!