Fanowi Minecrafta na święta podaruj kurs!

Czy w liście do św. Mikołaja pojawiło się magiczne słowo Minecraft? Zastanawiasz się jak spełnić marzenie juniora i jednocześnie pozytywnie zaskoczyć go w te Święta? Mamy pewien pomysł, który na pewno spodoba się Tobie i Twojemu dziecku. Jeśli chcesz się przekonać, czy to dobra koncepcja, przeczytaj
Czytaj więcej

Roboty edukacyjne dla małych i dużych

Na czym polega nauka programowania dla dzieci i młodzieży? Jakie zestawy wybrać dla młodego robotyka? Czym różnią się roboty LEGO Mindstorms od RoboRobo? Ten wpis w całości poświęcamy poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do lektury!
Czytaj więcej

Zamień pasję dziecka do komputerów i nowych technologii na rozwój

Godzinami rozmyślasz nad tym, jak odciągnąć syna od laptopa? Czy w tej sytuacji nauka programowania dla dzieci może być dobrą metodą na osiągnięcie porozumienia? Jeśli chcesz się przekonać, jak to wygląda w praktyce, to koniecznie przeczytaj nasz wpis. Dowiesz się z niego także, czym jest robotyka!
Czytaj więcej

Robotyka i sztuczna inteligencja jako przyszłość rynku pracy

Zastanawiasz się, czy w przyszłości roboty mogą całkowicie zastąpić pracę człowieka? Jakie znaczenie ma w tym procesie nauka programowania i robotyka? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule. Mamy nadzieję, że skłoni Cię on do przemyśleń o tym, jak będzie wyglądała rzeczywistość!
Czytaj więcej

Urodziny dziecka w świecie robotów

Co zrobić by urodziny dziecka były interesujące? Gdzie najlepiej zorganizować imprezę? Czy robotyka i wspólne programowanie mogą uświetnić zabawę? Zobacz, jak to robimy w naszych placówkach i przekonaj się, że warto do nich przyjść. Zapraszamy do lektury tego poradnika!
Czytaj więcej

Zawody robotów w Polsce

Jak wyglądają zawody robotów SUMO? Czy w 2020 odbędzie się polska edycja zmagań pasjonatów robotyki? Czy można nauczyć się programowania oraz konstruowania robotów na zajęciach online? To jedne z najczęściej zadawanych pytań, które otrzymujemy na skrzynkę pocztową.
Czytaj więcej

Rozwój kompetencji cyfrowych – XXI wiek

Jak duże znaczenie w edukacji współczesnych dzieci ma rozwój kompetencji cyfrowych? Czy warto zapisać syna lub córkę na kurs robotyki? Do czego przydaje się programowanie? Przeczytaj nasze rozważania dotyczące przyszłości tzw. pokolenia internetowego.
Czytaj więcej

Bezpieczne kursy robotyki w małych grupach!

W jaki sposób organizowane są zajęcia w Twój Robot w roku szkolnym 2020/21?Czy kurs robotyki jest dobrą alternatywą dla uczniów w sytuacji, gdyby szkoła została zamknięta? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym wpisie. Chcemy również pokazać rodzicom, że bezpieczeństwo ich pociech jest najważniejsze
Czytaj więcej

Ostatnia szansa na półkolonie z robotyką i Minecraft!

Jeśli jesteś rodzicem znudzonego nastolatka, który nie wie, czym zająć się w ciągu dnia, to mamy coś specjalnie dla niego. Radość w jego oczach zauważysz już po pierwszym dniu, w którym odkryje czystą pasję do programowania. Zastanawiasz się jak to możliwe?
Czytaj więcej

Krótka historia robotyki

Czy wiesz, że korzenie robotyki sięgają starożytnej Grecji? Chcesz poznać prawa robotów i dowiedzieć się kto je stworzył? Interesujesz się budowaniem i programowaniem inteligentnych maszyn? Jeśli tak, to ten artykuł powstał właśnie z myślą o Tobie! Zapraszamy do naszego wehikułu czasu!
Czytaj więcej