Półkolonie z Twój Robot – natura i edukacja w jednym!

Czy robotyka może wspierać działania na rzecz ochrony przyrody? Jak nauka i zabawa w wakacje zmienia podejście dzieci do środowiska? Gdzie organizowane są półkolonie dla ciekawych świata smyków? Odpowiedzi poszukaj w tym wpisie. Przeczytaj go i zastanów się nad ideą warsztatów letnich!
Czytaj więcej

Dlaczego warto wysłać dziecko na półkolonie?

Jak zespołowa zabawa i nauka wpływają na rozwój dziecka? Czy półkolonie to dobry pomysł na wakacje? W tym wpisie opowiadamy, jak wygląda taka forma wypoczynku dla uczniów i dlaczego warto z niej skorzystać. Wskazujemy również, jakie atrakcje czekają na małych robotyków.
Czytaj więcej

5 ciekawostek o LEGO, których możesz nie znać!

Zabawki te podbiły serca milionów dzieci i dorosłych na świecie. Od ponad 60 lat są dostępne w sprzedaży, która z roku na rok rośnie. Czy już wiesz, o co chodzi? - Tak, o klocki LEGO! To o nich rozważamy w tym wpisie. Jeśli chcesz poznać kilka fascynujących historii o LEGO, zapraszamy do lektury!
Czytaj więcej

5 kroków, by zostać mistrzem programowania

Czy Twoje dziecko właśnie zadeklarowało, że chce zostać programistą? Radość, duma i chęć działania zaczynają Cię rozpierać? Zastanawiasz się, od czego zacząć? Na początek zachęcamy Cię do przeczytania naszego poradnika.
Czytaj więcej

Nauka i zabawa z LEGO!

Dzieci uwielbiają klocki LEGO – niezależnie od wieku i płci, z radością angażują się w tworzenie własnych konstrukcji i zabawę nimi. Istnieje sposób, aby tę pasję przekształcić w coś więcej, korzystnie wpłynąć na rozwój malucha i zaszczepić w nim miłość do programowania.
Czytaj więcej

Roboty do programowania dla dzieci

Szukasz pomysłu na zajęcia dodatkowe dla dzieci? Zastanawiasz się, jak zorganizować czas swojej pociechy, aby – poza zabiciem nudy – przekazać jej wartościowe umiejętności i wesprzeć rozwój? Doskonałym rozwiązaniem są roboty do programowania dla dzieci!
Czytaj więcej

Jak praktycznie zająć czas dziecku?

Czy Twój syn właśnie włączył komputer i gra w Minecraft? Zastanawiasz się, czy to dobry sposób na spędzanie wolnego popołudnia przez dziesięciolatka? W tym wpisie pomożemy Ci znaleźć metodę na pogodzenie zabawy z nauką programowania dla dzieci. Pytasz, jak to możliwe? Przeczytaj artykuł!
Czytaj więcej

Atrakcje z robotami w Twoim mieście

Gdzie można zapisać przedszkolaka, jak i nastolatka na zajęcia pozaszkolne z informatyki w Szczecinie i Kamiennej Górze? Czy dostępna jest nauka programowania dla dzieci w Kaliszu? Odpowiedzi na te i inne pytania udzielamy w tym wpisie. Gotowy? No to zaczynamy!
Czytaj więcej

Fanowi Minecrafta na święta podaruj kurs!

Czy w liście do św. Mikołaja pojawiło się magiczne słowo Minecraft? Zastanawiasz się jak spełnić marzenie juniora i jednocześnie pozytywnie zaskoczyć go w te Święta? Mamy pewien pomysł, który na pewno spodoba się Tobie i Twojemu dziecku. Jeśli chcesz się przekonać, czy to dobra koncepcja, przeczytaj
Czytaj więcej

Roboty edukacyjne dla małych i dużych

Na czym polega nauka programowania dla dzieci i młodzieży? Jakie zestawy wybrać dla młodego robotyka? Czym różnią się roboty LEGO Mindstorms od RoboRobo? Ten wpis w całości poświęcamy poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do lektury!
Czytaj więcej