Instruktor robotyki – jak wygląda jego praca?

Czy warto zostać instruktorem robotyki? Jak wygląda praca na zajęciach pozaszkolnych z dziećmi? Kto powinien spróbować swoich sił i jakie umiejętności będą przydatne w tym zawodzie? Na te pytania odpowiadamy w poniższym wpisie. Jeśli czujesz, że może to być praca dla Ciebie, przeczytaj!
Czytaj więcej

Nauka programowania dla dzieci – krok po kroku

W jaki sposób mądrze i dojrzale wesprzeć rozwój swojego dziecka? Jednym z kierunków, który wybiera wielu rodziców, są zajęcia dodatkowe, dzięki którym ich pociechy zdobywają nową wiedzę. Sporą popularnością cieszą się kursy programowania, w tym również przez internet.
Czytaj więcej

Robotyka w domu dla Twojego dziecka

Jak zachęcić dziecko do zgłębiania zasad rządzących robotyką? Czy programowanie pomaga w nauce? Chcesz zainspirować syna lub córkę do budowania robotów z LEGO? Zachęcamy do wspólnej zabawy w bez wychodzenia z domu! Zobacz, jak inspirujące są kursy robotyki online na platformie RoboDoHome!
Czytaj więcej

Kurs programowania dla dzieci w domu

Jak pomóc dziecku kreatywnie spędzić czas w domu? Czy może ono uczyć się bez wychodzenia z mieszkania? Jak wygląda profesjonalny kurs programowania dla dzieci online? Przeczytaj nasz wpis na temat możliwości, jakie oferuje zdalna nauka informatyki.
Czytaj więcej

Robot przyjacielem dziecka – z czego go zbudować?

Cofnij się do czasów, gdy miałeś 9-10 lat i przypomnij sobie, co najbardziej rozbudzało Twoją wyobraźnię? Nie ważne czy masz dzisiaj 50, czy 30 lat z pewnością przypomnisz sobie pierwsze próby budowania robotów. Cyberświat magnetyzował swoimi możliwościami, które teraz stały się realne.
Czytaj więcej

Jak będzie rozwijać się robotyka?

Jaka przyszłość zawodowa czeka Twoje dzieci? Czy robotyka to dobry kierunek rozwoju wiedzy i umiejętności dzisiejszych 10-latków? Jak wesprzeć małych inżynierów, którzy teraz pasjonują się klockami LEGO? Właśnie na te pytania będziemy szukali odpowiedzi w poniższym wpisie. Zainteresowany? Przeczytaj
Czytaj więcej

Jak uwolnić kreatywność u dziecka i jednocześnie zagospodarować mu czas wolny?

Czy zauważyłeś, że Twoje dziecko coraz więcej czasu spędza w towarzystwie komputera i gry Minecraft? Z pewnością z jednej strony budzi to Twój niepokój, a z drugiej masz nadzieję, że może to coś więcej niż zwykłe granie. Zobacz, jak możesz przekuć zainteresowania nastolatka na jego korzyść.
Czytaj więcej

Jak rozbudzić w dziecku pasję?

Rodzice bardzo często zadają sobie pytanie: czy moje dziecko ma jakieś hobby? Co go interesuje i jak nie przeoczyć prawdziwej pasji? W tym artykule poszukamy odpowiedzi na nurtujące Was wątpliwości. Pomożemy dostrzec ukryte zdolności najmłodszych i zrozumieć co motywuje ich do działania.
Czytaj więcej

Pomysł na urodziny dla dzieci ciekawych świata – zajęcia z robotyki

Zbliża się bardzo ważna okazja w życiu Twojej rodziny? Chcesz zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dziecka? Zastanawiasz się dokąd zaprosić Jego przyjaciół i jaki motyw przewodni wybrać w tym roku?
Czytaj więcej

Ferie zimowe dla dzieci – półkolonie i warsztaty z robotyki i programowania

Szukasz pomysłu na ferie zimowe dla ucznia w mieście? Które zajęcia mogą zainteresować nastolatka? Czy można połączyć zabawę z edukacją? Pomożemy Ci odpowiedzieć na te pytania oraz podsunąć ciekawe propozycje.
Czytaj więcej