Kurs programowania dla dzieci w domu

Kurs programowania przez internet dla uczniów szkoły podstawowej

Zajęcia w postaci webinarów to ciekawa propozycja, zwłaszcza w czasie, gdy szkoły są zamknięte, a koła pozalekcyjne odwołane. Kursy programowania w Twój Robot prowadzone są za pośrednictwem specjalnej platformy. Umożliwia ona dostęp do wiedzy w trzech pakietach:

  • 2 tygodniowym,
  • 1-miesięcznym,
  • 3-miesiącznym.

W ramach oferowanych kursów programowania online dzieci mogą spróbować swoich sił w:

  • tworzeniu gier w języku Scratch,
  • kreowaniu modów w Minecraft Education.

Dodatkowo każdego dnia organizowana jest wspólna zabawa, której ideą jest praca zespołowa. O wyznaczonej godzinie „spotykamy” się w sieci i razem budujemy obiekty w środowisku Minecraft. W ten sposób – łącząc przyjemne z pożytecznym, zapewniamy świetną rozrywkę na 60 minut. Kursanci otrzymują wcześniej zadania, do których powinni się przygotować przed zajęciami.

Jak wygląda kurs programowania przez internet?

Jesteśmy grupą specjalistów i pasjonatów oraz mamy wieloletnie doświadczenie w dzieleniu się wiedzą z dziećmi. Dlatego bez wahania zdecydowaliśmy się być z Wami w tym trudnym dla wszystkich momencie. Z pomocą odpowiedniego zaplecza technicznego realizujemy naukę przez RoboDoHome. Jest to specjalna strona, na której znajdziecie nasze webinary. Mentorem jest Bożydar Milewski, który stara się inspirować oraz zachęcać do dyskusji uczestników kursu programowania.

Aby do nas dołączyć, potrzebujecie jedynie komputera z dostępem do internetu. W przypadku wyboru Minecraft Education jest konieczność posiadania odpowiedniej licencji – którą udostępniamy do zakupu. Natomiast podczas kursu programowania gier używamy darmowej aplikacji Construct. W czasie trwania szkolenia jesteśmy online na czacie.

Jakie są zalety zdalnej nauki w Twój Robot?

Przede wszystkim podobnie jak w trybie stacjonarnym dbamy o najwyższy poziom zajęć. Zachęcamy uczniów do aktywnego udziału w projektach. W kursach programowania dla dzieci przez internet stawiamy na:

  • kreatywność,
  • współpracę,
  • dobrą zabawę.

Z doświadczenia wiemy, że te czynniki pozytywnie wpływają na odbiór przekazywanej przez nas teorii. W parze z nią prezentujemy na wykładach również rozwiązania praktyczne.

Podsumowanie

Staramy się budować w grupie relacje oparte na zasadach fair play i uczymy konstruktywnego rozstrzygania problemów. Te umiejętności przydadzą się Twojemu dziecku w szkole. Spędzając z nami godzinę dziennie, nie będzie ono czuło się samotnie. Współpraca pozwoli mu podtrzymać więź z rówieśnikami. Zwłaszcza teraz, kiedy nie może się z nimi spotkać. Dlatego zachęcamy do zapisania dziecka na kurs programowania przez internet do Twój Robot. Zostańcie w domu i nie rezygnujcie ze swoich zainteresowań!