Jak praktycznie zająć czas dziecku?

Nudzę się! Czy mogę pograć w Minecraft?

W takiej chwili masz poczucie, że junior marnuje swój wolny czas i możliwości rozwoju umysłowego? Myślisz, że w końcu mógłby zrobić coś pożytecznego np. pouczyć się na sprawdzian z informatyki albo znaleźć sobie lepsze hobby? Teraz być może zaskoczymy Cię, pisząc, że on ma już ciekawe zajęcie – gra w Minecraft. Jak to połączyć z nauką programowania?

To proste – zapisz go na kursy online lub stacjonarne w Twój Robot. Nasze placówki znajdują się w wielu miastach na terenie całej Polski. Są ogólnodostępne i pomagają uczniom zrozumieć, że zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności jest fajne. Na zajęciach inspirujemy kursantów do pisania kodu w ich ulubionej grze. Dzięki temu mają oni możliwość grania oraz rozwijania swoich zdolności.

Robot do programowania dla dzieci, czyli zabawa i nauka 2 w 1

Kolejnym rozwiązaniem, jakie chcemy podsunąć Ci do rozważenia, jest robotyka. Kursy te zawierają elementy programowania w postaci gotowych bloczków z poleceniami. Dodatkowo zapewniamy roboty dla dzieci dostosowane do ich wieku. Wśród nich znajdują się zestawy:

 • RoboKids – dla przedszkolaków i dzieci na etapie edukacji wczesnoszkolnej,
 • LEGO Mindstorms NXT i EV3 – świetna propozycja dla 12-latka,
 • RoboKit – to opcja idealna dla nastolatków.

Edukacja odbywa się także w systemie online, możesz wypożyczyć od nas robota. Po okresie próby zdecydujesz o tym, czy chcesz kupić dziecku komplet klocków do nauki robotyki.

Co robią uczestnicy kursów online?

Podobnie jak na lekcjach stacjonarnych w Twój Robot, staramy się zdalnie rozwijać:

 • kreatywność,
 • samodzielność,
 • wyobraźnię przestrzenną.

Prowadzący to kompetentni nauczyciele, którzy wspierają każdego uczestnika w trakcie pracy. Udostępniamy również materiały edukacyjne oraz czuwamy nad realizacją projektu. Zwróć uwagę, że robot do programowania dla dzieci, to złożony mechanizm, który nieustannie można rozwijać. Do tego celu służą liczne czujniki:

 • ultradźwięku,
 • koloru,
 • żyroskopowy,
 • dotyku,
 • podczerwieni.

Tego typu rozszerzenia oraz dodatkowe napędy umożliwiają zbudowanie np. łazika marsjańskiego lub zawodnika SUMO. Kolejnym krokiem jest testowanie działania napisanego przez dziecko programu oraz robota. Na tym etapie rozpoczyna się ekscytująca zabawa i nauka kodowania.

Kursy programowania online – wsparcie edukacji domowej

Jeśli Twoja pociecha uczy się w ramach tzw. edukacji domowej, to nasza oferta może być dla Was doskonałym wsparciem w nauce. Zwłaszcza zdalne kursy programowania są okazją do poszerzenia wiedzy z informatyki.

Programowanie dla dzieci online – praktyczne sposoby spędzania wolnego czasu

Drogi Rodzicu mamy nadzieję, że nasz artykuł zainspirował Cię do działania. Pamiętaj, że gra może też uczyć, a nauka bawić. Dlatego zachęcamy do udziału w warsztatach programowania dla dzieci w Twój Robot. Pokazujemy najmłodszym i nastolatkom, że edukacja nie jest straszna i można ją polubić!