Codzienna zabawa z kursami online!

Zostań w domu, czyli lekcje programowania gier i Minecraft online

Pomysł na zdalną edukację w Twój Robot zrodził się pod wpływem impulsu i potrzeby chwili. Zdawaliśmy sobie sprawę z faktu, że nie możemy zawieść naszych kursantów w czasie epidemii. Dlatego zrobiliśmy burzę mózgów i na bazie wielu przemyśleń powstał projekt platformy do lekcji online. „Zakasaliśmy rękawy” i stworzyliśmy przyjazne narzędzie do prowadzenia zajęć. Dzięki niemu bezproblemowo kontynuujemy kursy programowania przez internet.

Jak w praktyce działają lekcje online i czym różnią się od webinariów?

Edukację aktualnie prowadzimy dwutorowo. Pierwsza opcja dostępna jest wyłącznie na platformie RoboDoHome. W tym miejscu możesz wybrać kurs programowania robotów LEGO lub gier i Minecraft. Po zalogowaniu Twoje dziecko przechodzi do przygotowanych bloków tematycznych. W każdym z nich znajduje się filmik, w którym specjaliści z Twojrobot.pl opowiadają, na czym polega dane zadanie. Następnie kursant samodzielnie analizuje scenariusz i instrukcję załączoną do lekcji. Po zakończeniu pracy platforma weryfikuje zgodność uzyskanego wyniku. Jeśli wszystko jest poprawnie zrobione, to na koncie pojawia się zaliczenie zajęć. Natomiast gdy uczeń natrafi na trudność, to może liczyć na zdalną pomoc. Nie dajemy gotowego rozwiązania, jest to raczej wskazówka jak samodzielnie rozwiązać problem. W ten sposób lekcje online dają dziecku możliwość spróbowania własnych sił w trudnych sytuacjach. To bardzo cenna umiejętność, która przydaje się na każdym etapie nauki oraz w przyszłym życiu zawodowym.

Drugi wariant to webinaria prowadzone za pośrednictwem konta na FB. Cieszą się one sporym zainteresowaniem wśród naszych słuchaczy. Każdy odcinek skupia średnio około 500 osób, a w trakcie jego trwania otrzymujemy prawie 5 tys. komentarzy. Magia tych lekcji polega na żywiołowej interakcji online. Efektem jest mnóstwo pozytywnej energii, która jest katalizatorem nauki. Na webinariach przeprowadzamy ciekawe eksperymenty i tłumaczymy ich istotę. Gwarantujemy, że nauka dla Twojego dziecka w naszym wydaniu nie jest nudna. To wielka przygoda, która może stać się początkiem nowej pasji Twojej pociechy.

Skąd wziąć zestaw potrzebny na kurs robotyki online?

Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy ma na półce LEGO EV3 czy BOOST, w związku z tym oferujemy możliwość ich wypożyczenia. Jest to świetne rozwiązanie, zwłaszcza dla początkujących robotyków, którzy jeszcze nie są pewni czy kursy ich zaciekawią. Jeśli chcesz, by Twoje dziecko skorzystało z naszego zestawu, to wybierając pakiet, zaznacz opcję z właściwą wersją klocków. Zapisanie pociechy na dowolny kurs programowania jest możliwe przez internet. Wcześniej załóż konto na platformie RoboDoHome i wykup lekcje na 2 lub 4 tygodnie. W przypadku dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji. Robo Robo Do!