Spędź wakacje z Minecraft

Jakie atrakcje gwarantują półkolonie?

W internecie znajdziesz liczne propozycje spędzania wakacji w mieście. Jedną z nich jest organizowany przez nas wypoczynek w różnych rejonach Polski. Wyróżnia się on kreatywnym podejściem do dylematu, który nie jest obcy żadnemu rodzicowi – czyli jaką konstruktywną rozrywkę zapewnić dziecku przed monitorem? Jak zachęcić do nauki programowania dzięki grze? Czy można zażegnać konflikt pokoleń? Jest to jak najbardziej wykonalne i właśnie tym zajmujemy się w trakcie warsztatów z Minecraft. Pamiętaj, że tego typu atrakcje dla dzieci mogą im pomóc w zrozumieniu, na czym polega programowanie. Ponadto nauczą:

  • wiary w siebie,
  • kreatywnego rozwiązywania problemów,
  • zasad współpracy w grupie.

Jeśli zależy Ci na znalezieniu wspólnego języka z dorastającym 11- czy 12-latkiem, to poszukaj płaszczyzny tzw. porozumienia. Zwłaszcza chłopcy z nieukrywaną fascynacją opowiadają o Minecrafcie. Postaraj się zrozumieć tę pasję i pokaż, że Ciebie też to interesuje. W ten sposób staniesz się godnym partnerem do rozmów nie tylko na temat związany z hobby.

Czy programowanie z Minecraftem to coś więcej niż gra?

Początki tej gry sięgają 2009 roku, kiedy to pojawiła się pierwsza wersja testowa. Od tamtej pory Minecraft podbił serca i umysły wielu pokoleń. Na czym polega jego magia? Przede wszystkim na uwalnianiu wyobraźni poprzez budowanie świata w wirtualnej rzeczywistości. Jest on skonstruowany z obiektów 3D. Gracz ogląda krainę z perspektywy pierwszej osoby, co zasadniczo wpływa na powstanie silnych emocji. Takie atrakcje dla dzieci pod odpowiednią kontrolą mogą stać się początkiem pasji.

W Twój Robot staramy się skierować uwagę podopiecznych na aspekt związany z programowaniem. Dlatego półkolonie letnie mogą być doskonałą okazją na przejęcie przez Ciebie inicjatywy. Zachęć dziecko do twórczego zaangażowania w jego ulubioną grę. Gwarantujemy Ci, że w trakcie 5 dni spędzonych na programowaniu z Minecraftem nie będzie ani chwili na nudę. Zadbamy również o ruch na świeżym powietrzu, który pozytywnie wpływa na samopoczucie i odświeża umysł. Dzięki temu zapewnimy zdrową równowagę między czasem spędzonym przed komputerem i na dworze.

Czy półkolonie letnie w Twój Robot są bezpieczne w trakcie pandemii COVID-19?

Możesz to w każdej chwili sprawdzić. Jesteśmy placówką edukacyjną, która podlega nadzorowi Kuratorium Oświaty. Dodatkowo w czasie epidemii obowiązkowo stosujemy się do wytycznych:

  • MEN,
  • MZ,
  • GIS.

Dbamy o higienę sal i ich wyposażenia. Dezynfekujemy nie tylko sprzęt, ale i wszystkie klocki. Poza tym edukujemy dzieci jak prawidłowo myć ręce i troszczyć się o bezpieczeństwo swoje i innych osób.

Podsumowując

Jeśli nie masz jeszcze pewności, czy półkolonie letnie w Twój Robot są dobrym pomysłem, to skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Zależy nam, abyś Ty – jako rodzic – i Twoje dziecko mieli pewność, że to doskonały wybór na te wakacje. Zachęcamy do uczestnictwa w kursie programowania z Minecraft i robotyki. Zapytaj o nasze atrakcje dla dzieci w swoim mieście!