Nauka i zabawa z LEGO!

składanie robotów z klocków

Warsztaty LEGO – co wnoszą do rozwoju Twojego dziecka?

Podczas takich zajęć dzieci mają możliwość tworzenia konstrukcji według autorskich projektów lub budowania sprawdzonych modeli, podążając za instrukcjami. Warsztaty LEGO to zatem świetna okazja do tego, aby maluch ćwiczył:

  • koncentrację uwagi – skupienie na klockach jest konieczne, aby można było zbudować z nich pożądany obiekt, dzięki czemu Twoja pociecha uczy się ignorować zbędne i rozpraszające bodźce z zewnątrz,
  • motorykę małą – posługiwanie się nieraz bardzo drobnymi elementami wymaga precyzji, co wpływa na zdolności manualne,
  • myślenie logiczne – kolejne kroki podczas konstruowania pokazują zależności przyczynowo-skutkowe, które małemu inżynierowi łatwiej jest zrozumieć dzięki praktycznemu działaniu,
  • wyobraźnię – roboty LEGO tworzone według własnych pomysłów cieszą najbardziej, a jednocześnie stymulują kreatywność,
  • umiejętność współpracy z rówieśnikami – zgodna praca w grupie to zadanie, któremu nieraz nie potrafią sprostać nawet dorośli, dlatego udział w takich zajęciach to świetny wstęp do budowania podstaw negocjacji i współdziałania.

Robotyka z LEGO – programowanie w formie zabawy

Rozwój nowoczesnych technologii czyni je coraz bardziej atrakcyjnymi, co sprawia, że nawet małe dzieci zaczynają się interesować elektronicznymi gadżetami. Często chcą je samodzielnie tworzyć i marzą o karierze inżynierów, konstruktorów lub programistów. Możesz spełnić te pragnienia, wybierając warsztaty LEGO! Stanowią one swoisty wstęp do programowania, łącząc w sobie elementy informatyki, mechaniki i automatyki oraz robotyki.

Urodziny z LEGO? Niebanalny pomysł na imprezę!

Planujesz organizację imprezy dla swojej pociechy i zależy Ci, aby była oryginalna i niezapomniana? Urodziny z LEGO to strzał w dziesiątkę! Podczas takiego wydarzenia goście wraz z solenizantem pozostają pod opieką animatora, który przeprowadza z nimi różne eksperymenty i doświadczenia. Uczestnicy z pewnością docenią niebanalną uroczystość i będą ją wspominać przez długi czas. Dodatkową pamiątką mogą być drobne upominki w postaci zestawów klocków lub gadżetów z emblematami LEGO.

Zaproś dziecko do świetnej zabawy!

Popularne i znane na całym świecie klocki stanowią pretekst do naukowej zabawy. Robotyka z LEGO zyskuje coraz większe zainteresowanie zarówno dzieci, jak i rodziców. Maluchy cenią ją za możliwość samodzielnego tworzenia zachwycających konstrukcji i wprawiania ich w ruch. Dorośli z kolei podkreślają korzystny wpływ na rozwój swoich pociech i wartościowy sposób spędzania wolnego czasu. Wypróbuj i Ty – zapisz dziecko na warsztaty LEGO i przekonaj się, że to się opłaca!