Jak będzie rozwijać się robotyka?

Świat w ostatnich latach pędzi do przodu w zawrotnym tempie. Coraz więcej prac wykonywanych przez ludzi jeszcze 50 – 60 lat temu przejęły roboty. Można je spotkać w mieszkaniach, szpitalach oraz w zakładach produkcyjnych. Nie przypominają one wyglądem bohaterów „Cyberiady”, ale potrafią się uczyć, a ich zdolności ciągle ewoluują. Urządzenia te zostały zaprojektowane przez specjalistów i pasjonatów robotyki.

Czy kursy robotyki dla dzieci są ważnym elementem edukacji?

Zdaniem wielu przedstawicieli środowisk naukowych i biznesu, robotyka to dziedzina przyszłości. Stąd prowadzone przez Twój Robot kursy dla dzieci są doskonałym początkiem dla potencjalnych wynalazców. Uczymy podstaw budowania różnego rodzaju zabawek sterowanych komputerowo. W ten sposób każdy uczestnik kursu ma możliwość wprawić w ruch samodzielnie wykreowany mechanizm. Dodatkowo dzieci poznają zagadnienia związane z programowaniem w popularnych językach np. C++. To solidne podwaliny do dalszego rozwoju młodego człowieka.

Zwróć uwagę na to, że już dzisiaj mówi się o rewolucji Przemysłu 4.0. Tym mianem określany jest czas spójnego systemu cyber-fizycznego (CPS). Producenci maszyn prześcigają się w coraz to bardziej zaawansowanych technologiach. Oddawane przez nich roboty są tzw. urządzeniami inteligentnymi. W przyszłości mają one tworzyć własną społeczność, wewnątrz której będą się ze sobą komunikowały. Brzmi to, jak scenariusz filmu science fiction? Jednak nie jest to produkcja rodem z Hollywood tylko rzeczywistość. Dlatego spójrz na robotykę jak na szansę zawodową dla Twojego syna lub córki. Już teraz liczne linie produkcyjne to skomplikowane automaty. Za kilka, kilkanaście lat androidy będą zastępowały człowieka również na rynku usługodawców. Z dużym prawdopodobieństwem zajmą miejsce doradców, recepcjonistów w hotelach czy kelnerów. Stąd tak wiele mówi się o edukacyjnej roli kursów robotyki dla dzieci.

Zalety kursów robotyki

Dzięki nim mają one świetną okazję by:

  • zdobyć podwaliny wiedzy w najszybciej rozwijającej się branży na świecie,
  • uczyć się rozwiązywać problemy za pomocą analitycznego i logicznego myślenia,
  • zrozumieć jak działa napęd i w jaki sposób można z jego użyciem wprawić w ruch robota,
  • czym są reguły i algorytmy programowania sterowników montowanych w urządzeniach.

Podsumowanie

Na etapie szkoły podstawowej tego typu zajęcia mogą być wspaniałą przygodą. Zwłaszcza dla osób, które godzinami poświęcają się klockom lego. Nieustannie budują i ulepszają swoje dzieła. W wyobraźni ożywiają je i marzą o zestawach LEGO Mindstorms. U nas mogą spróbować swoich umiejętności i dołączyć do grona miłośników robotyki.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu przyprowadzisz swoje dziecko na lekcję do Twój Robot. Postaramy się, aby spędzony u nas czas był dobrą zabawą i inwestycją w przyszłość. Zapraszamy serdecznie!