Instruktor robotyki – jak wygląda jego praca?

Kto może prowadzić warsztaty z LEGO EV3 w Twój Robot?

Osoba, która jest zainteresowana pracą w naszym zespole, powinna być kreatywna. Zależy nam na tym, aby miała otwarty umysł na nową wiedzę, gdyż nie wymagamy określonego wykształcenia. Wystarczy nam świadomość, że budowanie robotów z LEGO jest dla kogoś wielką pasją. Wybornie, jeśli kandydat lub kandydatka ma już doświadczenie w prowadzaniu kursów robotyki dla dzieci. Nie oznacza to jednak, że brak takiego stażu będzie dyskwalifikował daną osobę w trakcie rekrutacji. Przede wszystkim zależy nam na tym, aby instruktorzy robotyki:

 • mieli zdolności analityczne i manualne,
 • entuzjastycznie dzielili się swoją wiedzą,
 • byli pozytywnie nastawieni do życia i otaczających ich ludzi,
 • z łatwością nawiązywali kontakt z dziećmi w wieku od 5 do 15 lat.

Na czym polega praca instruktora LEGO ?

Każdy nowy instruktor nim przeprowadzi pierwszy kurs robotyki, zostaje przez nas przeszkolony. Po zakończeniu coachingu przydzielamy mu grupę, z którą będzie realizował program obejmujący:

 • konstruowanie robotów z klocków LEGO Mindstorms NXT i EV3 (https://twojrobot.pl/kursy/kursy-robotyki/),
 • naukę programowania z budowanych mechanizmów,
 • tworzenie gier w środowisku Minecraft.

W ramach wykonywanych obowiązków instruktor prowadzi zarówno cykliczne zajęcia pozaszkolne, jak i:

 • półkolonie i ferie w Twój Robot,
 • urodziny,
 • eventy,
 • zawody robotów LEGO.

Z uwagi na szybki rozwój technologiczny w takiej pracy nie będzie doskwierała Ci nuda spowodowana rutyną. Uczestnicy kursów, to ciekawe świata dzieci, które potrzebują mentorów. Właśnie takim przewodnikiem po świecie robotyki możesz zostać w jednym z naszych punktów.

Gdzie są prowadzone kursy robotyki i jak zostać instruktorem?

Placówki Twój Robot znajdują się w wielu miastach na terenie całej Polski. Dlatego podejmując współpracę z nami, nie będziesz musiał zmieniać miejsca zamieszkania. Elastycznie dopasujemy się do Twoich potrzeb. Dużym urozmaiceniem w naszej profesji są zawody robotów Sumo, których modele przygotowujemy zespołowo na kursach robotyki. Twoją rolą, jako instruktora będzie zachęcanie i zainspirowanie dzieci do budowania różnych robotów z klocków LEGO. Twoje profesjonalne podejście może przyczynić się do sukcesów całej grupy.

Podsumowanie

Jeśli spodobała się Ci wizja zostania trenerem na zajęciach z LEGO EV3 i jesteś pasjonatem robotyki, to taka praca jest dla Ciebie! Na naszej stronie znajdziesz formularz do aplikowania, którego wypełnienie zajmie Ci 5 minut. Po pozytywnej weryfikacji skontaktujemy się z Tobą i zaprosimy na spotkanie, w którego trakcie wzajemnie się poznamy. Zapewniamy, że praca w Twój Robot to gratka dla tych, którzy chcą połączyć zainteresowania z działalnością zawodową!