Bezpieczne kursy robotyki w małych grupach!

dziewczynka przy komputerze

Nauka programowania oraz robotyki dla dzieci

Z początkiem września rozpoczęliśmy nabór na warsztaty z programowania oraz konstruowania robotów z LEGO. Można zapisać na nie dziecko w naszych filiach na terenie całej Polski. W Twój Robot:

 • realizujemy 16 spotkań, każde po 1.5 h,
 • organizujemy 3 grupy wiekowe dla dzieci od 5 do powyżej 12 lat,
 • proponujemy 6 poziomów zaawansowania zajęć z robotyki,
 • zapewniamy dostęp do komputerów, tabletów oraz materiałów edukacyjnych,
 • uczymy budowania i „ożywiania” robotów zbudowanych z klocków LEGO.

Nad prawidłowym przebiegiem zajęć czuwają nasi najlepsi instruktorzy, którzy mają odpowiednie kwalifikacje do pracy z dziećmi. Co więcej, kadrę tworzą pasjonaci, dla których robotyka jest czymś więcej niż hobby. Szybko nawiązują kontakt z kursantami i przekazują wiedzę m.in. poprzez zabawę i panele dyskusyjne.

Co sprawia, że kurs robotyki cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży?

Na spotkaniach w Twój Robot kierujemy się zasadą, że nauka powinna być przyjemna. Tylko wówczas staje się źródłem satysfakcji i inspiruje do działania. Dlatego dbamy o to, by w trakcie warsztatów z programowania panowała luźna atmosfera. Sprzyja ona kreatywnemu rozwiązywaniu zadań i realizowaniu projektów w grupach. Takie podejście aktywnie wspiera u dzieci samodzielne myślenie i ułatwia podejmowanie decyzji – czyli zdobywanie kompetencji szczególnie przydatnych w szkole oraz w życiu zawodowym. Zgodnie z tymi założeniami robotyka w naszym wydaniu to nauka:

 • ciekawa,
 • twórcza,
 • praktyczna.

Jak wyglądają kursy programowania i robotyki w roku 2020 w Twój Robot?

Wiemy, że wielu rodziców obawia się zajęć pozaszkolnych z powodu pandemii. Dlatego w Twój Robot postanowiliśmy prowadzić lekcje w małych grupach, które liczą maksymalnie do 12 osób. W ten sposób możemy zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa i komfort wszystkich uczestników. W związku z tym, aby zminimalizować ryzyko zarażenia się koronawirusem w naszych obiektach:

 • zachowujemy odpowiedni odstęp na stanowiskach,
 • zapewniamy płyn do dezynfekcji rąk,
 • odkażamy sprzęty oraz klocki LEGO.

Mając na uwadze profilaktykę sanitarną na terenie placówek Twój Robot, uczymy kursantów dbać o higienę rąk i otoczenia. Jesteśmy również przygotowani na sytuację, w której szkoły podstawowe zawieszą lekcje z powodu COVID-19. Wówczas możemy kontynuować nasze spotkania także poza trybem stacjonarnym. Mamy do tego celu odpowiednie narzędzia w postaci specjalnej platformy online.

Podsumowanie

Drodzy Rodzice i Dzieci – dziękujemy Wam za dotychczasowe zaufanie do nas. Postaramy się, aby w tym roku szkolnym równie aktywnie, jak w poprzednich latach dzielić się swoją wiedzą. Obiecujemy zero nudy, mnóstwo pozytywnej energii i jeszcze więcej zabawy z robotyką i LEGO.