Twój robot
Rawa Mazowiecka

Półkolonie w Rawie Mazowieckiej 2022! FAQ – pytania i odpowiedzi na temat półkolonii letnich!

31 maja 2022 o 14:24

O co chodzi z tą robotyką na półkoloniach letnich?

Robotyka polega na budowaniu i programowaniu robotów LEGO. Nasze roboty składają się ze zwykłych klocków LEGO, ale także z czujników, silników i sterownika – dzięki temu można programować je na tabletach lub komputerach. Zestawy robotów są dobierane do wieku dzieci. Dzieci pracują na zestawach: LEGO Boost, LEGO EV3, LEGO Inventor.

Jakie warsztaty przewidziane są podczas półkolonii w Rawie Mazowieckiej?

Podczas naszych półkolonii letnich w 2022 roku, przewidujmy następujące warsztaty:

 • 5 warsztatów z robotyki i programowania: dzieci zbudują roboty z zestawów do robotyki LEGO, a następnie je zaprogramują , czyli je „ożywią”. Każdy warsztat to inny projekt robota LEGO. Młodsze dzieci uczą się programowania na tabletach (aplikacja intuicyjna blokowa lub Scratch- nie wymaga on umiejętności czytania). Natomiast starsze dzieci pracują na komputerach. W grupie starszej, czyli 9-14 lat będziemy uczyć się programować w Pythonie.
 • 2 warsztaty pracy zespołowej z Minecraftem: dzieci będą realizować wspólnie misję w świecie gry Minecraft.
 • 5 warsztatów sportowo-animacyjnych: na naszych półkoloniach nie zapominamy o aktywności fizycznej i grach zespołowych. Codziennie przewidujemy 2 godziny zabaw sportowych!
 • 5 warsztatów kreatywnych LEGO.: wspólnie puścimy wodze naszej wyobraźni tworząc kreatywne projekty z klocków LEGO!
 • 1 warsztat graficzny: będziemy robić zdjęcia naszych projektów, a następnie nauczymy dzieci prostej obróbki graficznej. Stworzymy niezapomniany plakat z naszych półkolonii!
 • 5 warsztatów filmowych: będziemy nagrywać filmy z naszymi projektami, a następnie będziemy się uczyć prostych efektów specjalnych. Razem nauczymy się tworzyć filmy w stylu Tik tok!

Czym są warsztaty Minecraft?

Warsztaty Minecraft to warsztaty rozwijające umiejętności pracy zespołowej. Dzieci dostają zadania na platformie Minecraft- np. zbudowanie wspólnie wioski. Ich zadaniem jest podzielić się praca pomiędzy sobą, wybranć lidera itd. Co 20 minut praca jest przerywana, aby dzieci wyciągnęły wnioski z aktualnych postępów prac i wprowadziły ewentualne zmiany. Na koniec warsztatów jest rozmowa na temat tego, jak przebiegła im praca zespołowa, co by poprawili, co zostawili itd.

Celem jest nauczenie dzieci pracy zespołowej i zauważania jak ona jest ważna. Wszystko odbywa się w świecie znanym i lubianym przez dzieci, czyli w grze Minecraft. Dzieci połączone są serwerem, stąd grają i pracują w jednym świecie.

Czym jest nagrywanie filmików w stylu TikTok?

Warsztaty nagrywania filmików w stylu Tik Tok łącza się z warsztatami kreatywnymi LEGO. Dzieci najpierw budują różne konstrukcje zgodnie z planem zajęć warsztatów kreatywnych LEGO, a następnie uczą się jak przy pomocy filmików pokazać zbudowane konstrukcje. Jak zrobić fajne ujęcia, jak wykorzystać znane w mediach społecznościowych triki, jak podkładać muzykę itd.

Celem warsztatów jest nauka dzieci jak być kreatorami w mediach społecznościowych, a nie tylko odbiorcami. Ta wiedza w przyszłości pozwoli im na  tworzenie interesującego kontentu i treści pod ich zainteresowania, czy przyszłościowe projekty.

Czy i jakie są zajęcia ruchowe/ sportowe?

Dzieci codziennie maja 1,5-2 godziny warsztatów sportowych, które są zorganizowane pod hasłem “szpiegowskie warsztaty sportowe”. Dzieci otrzymują codziennie ciekawe zadania ruchowe do wykonania zgodnie z tematem danego dnia.

Ile osób jest w grupie?

Grupa liczy 12-14 osób.

Ile jest prowadzących?

1 prowadzący przypada na grupę max 14 osób.

Ile kosztują półkolonie w Rawie Mazowieckiej?

Standardowo 950zł, ale mamy czasowe promocje i można zobaczyć jaka cena jest aktualnie pod linkiem (Półkolonie i ferie w Rawie Mazowieckiej dla dzieci – TwojRobot). Dodatkowo mamy promocje „grupową” przy zapisie więcej niż jednego dziecka rabat 50 zł na każde dziecko.

Dla dzieci w jakim wieku są półkolonie?

Półkolonie są dedykowane dla 2 grup wiekowych:

 • 5-8 lat
 • 9-14 lat

W takich grupach wiekowych będą pracowały dzieci- i w takich grupach będą dopierane w pary, ponieważ każde nasze warsztaty prowadzone są w zespołach 2-osobowych.

Grupa młodsza pracować będzie na tabletach i w prostszym języku programowania- bloczkowy lub Scratch. Zajęcia filmowe będą dopasowane do umiejętności dzieci.

Zajęcia dla dzieci starszych będą bardziej zaawansowane- programowanie w Scratch lub Python. Dodatkowo przewidujemy  warsztaty z tworzenia stron internetowych, warsztaty filmowe, które będą już bardziej zaawansowane i pokażemy triki filmowe wykorzystywane w mediach społecznościowych

Ile czasu dzieci spędzają przed komputerem podczas półkolonii?

Grupa młodsza pracuje raczej na tabletach- korzystają z tabletów podczas budowania robotów- jest tam instrukcja + podczas programowania, czyli jest to około półtorej godziny dziennie. Podczas warsztatów filmowych, czyli około pół godziny dziennie i dwa razy w ciągu tygodnia, podczas warsztatów Minecraft. Łącznie to około 2-2,5 godziny dziennie.

Grupa starsza pracuje już w większości na komputerach. Budowanie i programowanie robotów – około 1,5 h, warsztaty tworzeni stron lub graficzne – około 0,5 h, warsztaty z tworzenia filmików – tablety lub telefon- około 1 h dziennie, Minecraft 2 razy w tygodniu.  Łącznie to  około 3-3,5 godziny dziennie.

Czy wyżywienie wliczone jest w cenę i co zawiera?

Wyżywienie jest wliczone w cenę. Zawiera:

 • obiad w formie drugiego dania,
 • podwieczorek- słodka przekąska.

Jeśli dzieci nie zdążą przed półkolonią zjeść śniadania to zapraszamy do zapakowania kanapki/śniadania do plecaka.

Przez cały dzień dzieci maja dostęp do wody. Polecamy nie pakować dzieciom za dużo słodkości 🙂

Ile czasu trwają półkolonie?

Półkolonie w Rawie Mazowieckiej trwają 5 dni, w godzinach 8:30-16:30.

Termin półkolonii w Rawie Mazowieckiej w 2022 roku:

 • 22-26 sierpnia.

Można dokupić godziny świetlicowe. Jeżeli będą wolne miejsca to można ewentualnie przyjść na wybrane dni- oferta pojawi się w drugiej połowie czerwca.

Czym różni się blok „Kosmos” od bloku „Gry znane i lubiane”?

Bloki te różnią się tematami warsztatów. Każda półkolonia ma te same warsztaty, ale będą albo w tematyce kosmosu albo w temacie gier.

Kosmos jest półkolonią z trochę trudniejszymi warsztatami, więc polecana jest osobom które brały już udział w jakichkolwiek warsztatach programowania czy robotyki.

Gry znane i lubiane to temat dla osób, które nigdy nie były na takich warsztatach lub dla poczatkujących

Kiedy należy zrobić wpłatę i w jaki sposób?

Należy opłacić zaliczka 250zł w ciągu 7 dni od zapisu. Płatności dokonujemy przelewem na podany w mailu nr konta. Mail z informacjami na temat płatności otrzymacie Państwo po dokonaniu zapisu na półkolonie letnie. Pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej na 2 tygodnie przed rozpoczęciem półkolonii.

Kto jest organizatorem półkolonii w Rawie Mazowieckiej?

Organizatorem półkolonii letnich jest firma Robocreator sp. z o.o. – ogólnopolska firma organizująca półkolonie od 14 lat w Polsce, w kilkudziesięciu miastach polski.

Co zabrać na półkolonie? Jak przygotować dziecko na półkolonie?

Polecamy przygotować dziecku bluzkę na zmianę, gdyby się ubrudziło podczas obiadu czy zajęć. Przydatne są także buty na zmianę- szczególnie gdy pogoda jest brzydka. Ewentualnie kanapkę/przekąskę, gdyby dziecko nie zjadło śniadania.

Czy realizujemy bon turystyczny?

Na naszych półkoloniach nie można zrealizować bonu turystycznego.

Czy dziecko musi uczestniczyć we wszystkich zajęciach?

W przypadku zapisu na 5 dni- tak. Rodzic oczywiście może szybciej odebrać lub później przyprowadzić dziecko.

W drugiej połowie czerwca ruszy oferta na wybrane dni i wtedy można wybrać poszczególne dni półkolonii.

Co w sytuacji kiedy dziecko się rozchoruje tuż przed półkoloniami?

Wpłacona kwota możliwa jest do wykorzystania na inne nasze usługi- kursy roczne, urodziny lub kolejne półkolonie.

Można również przyprowadzić inna osobę na miejsce dziecka.

Jak mogę zapisać dziecko na półkolonie w Rawie Mazowieckiej?

Telefonicznie 600 380 780  lub poprzez formularz na stronie: Półkolonie i ferie w Rawie Mazowieckiej dla dzieci – TwojRobot

Gdzie odbywają się półkolonie w Rawie Mazowieckiej?

Półkolonie odbędą się w: Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie, ul. Kościuszki 20. Natomiast nie jest to organizator półkolonii, a jedynie podmiot wynajmujący przestrzeń.  

Co z moimi pieniędzmi jeśli półkolonie się nie odbędą?

W przypadku nieodbycia się półkolonii wpłacone pieniądze zostają zwrócone w całości.

 

Zapraszamy na LATO W MIEŚCIE RAWA MAZOWIECKA!