Twój robot
Koło

Kursy programowania i robotyki dla dzieci w mieście Koło 2022/2023

24 sierpnia 2022 o 16:29

STARTUJEMY Z ZAPISAMI NA KURS ROCZNY: ROBOTYKA I PROGRAMOWANIE W MIEŚCIE KOŁO!

Zastanawiasz się, na jakie zajęcia pozalekcyjne zapisać dziecko? Wybierz te, które dzieciakom sprawiają radość i satysfakcje a jednocześnie będą przydatne w życiu dorosłym! Programowanie i robotyka wpisuje się w te dwa cele idealnie! Programowanie to najbardziej poszukiwana obecnie umiejętność na rynku pracy! Po drugie dzieciaki kochają klocki LEGO i nowe technologie, więc wspólnie daje to rezultat dużego zadowolenia z zajęć z programowania z wykorzystaniem robotów!

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci Koło – jak wyglądają kursy robotyki i programowania?

A zatem zajęcia z robotyki i programowania dla dzieci dzielą się na 3 główne części:

  • najpierw budujemy konstrukcję z zestawów robotów LEGO (Boost, inventor, EV3),
  • następnie przechodzimy do tworzenia algorytmu i pisania programu w danym języku (blokowym, scratch lub python),
  • a na koniec zostaje dobra zabawa i wykonanie misji ze zbudowanym i zaprogramowanym robotem!

Brzmi to jak dobra zabawa, a przy tym świetna nauka najbardziej kluczowych umiejętności w XXI wieku!

Szczegóły dotyczące kursu programowania i robotyki w Kole:

Nasze kursy trwają cały rok szkolny i składają z 14 spotkań- średnio widzimy się 2 razy w miesiącu (podczas świąt czy ferii zimowych może to być jedno spotkanie). Każde spotkanie trwa 2 godziny lekcyjne, podczas których budujemy jeden projekt robota. Każde spotkanie to nowy projekt robota i nowy program. 🙂 Czyli łącznie kurs roczny to 28 godzin lekcyjnych! Na każdym poziomie wiekowym mamy przewidziane 2-3 etapy więc naukę z nami można realizować przez kilka lat!

Programowanie LEGO – Gdzie i kiedy odbywają się kursy w mieście Koło?

Lokalizacja: Miejski Dom Kultury w Kole, ul. Słowackiego 5

Termin: Od 1 października do 27 maja, średnio dwie soboty w miesiącu

Godziny:

9:00-10:30 (soboty) Programowanie z robotami Inventor- Scratch 5-8 lat

10:45-12:15 (soboty) Programowanie z robotami Inventor- Python 9-14 lat

Jak można zapisać dziecko na kurs programowania i robotyki?

Osoby, które jeszcze nie są pewne zapraszamy na lekcje próbne, które odbywają się we wrześniu. Osoby, które już wiedzą, że ich dzieciaki pokochają robotykę i programowanie zapraszamy na naszą stronę kursów rocznych, gdzie po wybraniu swojego miasta pokażą się dokładne terminy!

Czego jeszcze uczą się dzieci na kursach robotyki i programowania?

Oczywiście kluczową umiejętnością to programowanie! W zależności od wieku dziecka jest to albo nauka logicznego myślenia i programowania blokowego albo uczenia języka scratch albo już dla starszych uczestników nawet nauka języka programowania python!

Jednak to nie tylko! Podczas zajęć z robotyki i programowania dzieci rozwijają swoją wyobraźnie przestrzenną, umiejętności manualne, a także ćwiczą cierpliwość i koncentracje podczas budowania robotów. Ponadto nasza metodyka zakłada pracę w zespołach dwuosobowych, aby dzieci uczyły się pracy zespołowej i realizacji projektów w grupach. Wiemy, że każdy projekt, który realizujemy w dorosłym życiu przyjemniejszy i łatwiejszy jest gdy realizujemy go zespołowo! 🙂

Podczas etapu programowania dzieci także uczą się tworzenia algorytmów, czyli rozpisywania zadania na czynniki pierwsze- co ułatwia później programowanie, a ponadto przydaje się w rozwiązywaniu każdego innego wyzwania. 🙂 Dzięki temu, że uczymy iż nie ma tylko jednego dobrego rozwiązania, dzieci rozwijają swoją wyobraźnię i pomysłowość. Uczą się, jak szukać różnych rozwiązań i jak kreować świetne pomysły! Dzięki temu uczymy otwartości i szerszego spojrzenia!

Ile kosztują kursy roczne?

Koszt kursu rocznego to 1050zł w przypadku płatności jednorazowej. Oczywiście mamy także możliwość płatności miesięcznej i półrocznej. Miesięczna płatność wynosi 145zł przez 8 miesięcy, natomiast półroczna to kwota 550zł!

Przy zapisach do 31 sierpnia mamy specjalną promocję 100zł mniej na kurs, a do 9 września 50zł mniej!

Dla osób, które jeszcze nie wiedzą, czy ich dzieci złapią bakcyla zapraszamy na lekcje próbne, które będą odbywały się przez cały wrzesień!

Terminy lekcji próbnej w mieście Koło:

Lekcja próbna odbędzie się w sobotę 10 września w Miejskim Domu Kultury w Kole, ul. Słowackiego 5

Godziny:

14:30-15:30 1h LEKCJA PRÓBNA Scratch 5-8 lat

16:00-17:00 1h LEKCJA PRÓBNA Python 9-14 lat

UWAGA! Na lekcje bezpłatną obowiązują zapisy oraz ograniczona liczba miejsc! Zapisu na bezpłatną lekcję można dokonać telefonicznie 660 411 116 lub przez stronę internetową:https://twojrobot.pl/miasto/kolo/kursy-robotyki/#sprawdz-kursy

Do zobaczenia na naszych kursach!

Więcej informacji 660 411 116