Twój robot
Grodzisk Mazowiecki

Kursy programowania i robotyki dla dzieci 2022/2023

2 września 2022 o 10:35

Kursy programowania i robotyki dla dzieci 2022/2023

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, a przy tym i decyzje związane z edukacją pozalekcyjną dzieci! Jakie zajęcia są najlepsze dla dzieci? Na które warsztaty warto zapisać dziecko? Z naszego doświadczenia wiemy, że rodzice stawiają na zajęcia, które będą dla dzieci przydatne w życiu dorosłym, ale także na te które dzieciakom sprawiają radość i satysfakcje! Programowanie i robotyka wpisuje się w te dwa cele idealnie! Programowanie to najbardziej poszukiwana obecnie umiejętność na rynku pracy i nie zapowiada się, aby w najbliższym czasie to się zmieniło! Po drugie dzieciaki kochają klocki LEGO i nowe technologie więc wspólnie daje to rezultat dużego zadowolenia z zajęć z programowania z wykorzystaniem robotów!

Kursy programowania dla dzieci z wykorzystaniem robotów!

Jak znaleźć fajne kursy z programowania dla dziecka? Spójrzmy na robotykę dla dzieci! Zajęcia z robotyki to nic innego, jak przyjemna nauka programowania dla dzieci i nie tylko! Dlaczego przyjemna? Programowanie to pisanie kodu, z którego powstają następnie gry komputerowe, aplikacje, programy itd. Samo pisanie kodu bywa trudne, wymaga dużej wyobraźni i czasem po prostu jest dla dzieci nudne. Nic dziwnego, bo wielkich efektów nie widać od razu tylko trzeba na nie trochę popracować. Żyjemy w świecie, gdzie dzieci otrzymują ogrom bodźców i są kuszone grami, filmikami, mediami społecznościowymi itd. To oznacza, że ich koncentracja spada i jak mają zmierzyć się z czymś co wymaga dłuższego skupienia i na efekty trzeba poczekać wtedy szybko się nudzą. Dlatego też naszą misją jest nauka w formie dobrej zabawy i wykorzystywanie nowych technologii do ciekawej i przyjemnej nauki. Tak właśnie jest z robotyką, bo tutaj gdy napiszemy nawet prosty program efekty widać od razu w postaci chociażby jeżdżącego robota! Czy to nie brzmi extra?

Zajęcia z robotyki dla dzieci- jak wyglądają?

A zatem zajęcia z robotyki i programowania dla dzieci dzielą się na 3 główne części:

  • najpierw budujemy konstrukcję z zestawów robotów LEGO (Boost, inventor, EV3),
  • następnie przechodzimy do tworzenia algorytmu i pisania programu w danym języku (blokowym, scratch lub python),
  • a na koniec zostaje dobra zabawa i wykonanie misji ze zbudowanym i zaprogramowanym robotem!

Brzmi to jak dobra zabawa, a przy tym świetna nauka najbardziej kluczowych umiejętności w XXI wieku!

Czego jeszcze uczą się dzieci na kursach robotyki i programowania?

Oczywiście kluczową umiejętnością to programowanie! W zależności od wieku dziecka jest to albo nauka logicznego myślenia i programowania blokowego albo uczenia języka scratch albo już dla starszych uczestników nawet nauka języka programowania python!

Jednak to nie tylko! Podczas zajęć z robotyki i programowania dzieci rozwijają swoją wyobraźnie przestrzenną, umiejętności manualne, a także ćwiczą cierpliwość i koncentracje podczas budowania robotów. Ponadto nasza metodyka zakłada pracę w zespołach dwuosobowych, aby dzieci uczyły się pracy zespołowej i realizacji projektów w grupach. Wiemy, że każdy projekt, który realizujemy w dorosłym życiu przyjemniejszy i łatwiejszy jest gdy realizujemy go zespołowo! 🙂

Podczas etapu programowania dzieci także uczą się tworzenia algorytmów, czyli rozpisywania zadania na czynniki pierwsze- co ułatwia później programowanie, a ponadto przydaje się w rozwiązywaniu każdego innego wyzwania. 🙂 Dzięki temu, że uczymy iż nie ma tylko jednego dobrego rozwiązania, dzieci rozwijają swoją wyobraźnię i pomysłowość. Uczą się, jak szukać różnych rozwiązań i jak kreować świetne pomysły! Dzięki temu uczymy otwartości i szerszego spojrzenia!

Szczegóły dotyczące kursu programowania i robotyki?

Nasze kursy trwają cały rok szkolny i składają z 14 spotkań- średnio widzimy się 2 razy w miesiącu (podczas świąt czy ferii zimowych może to być jedno spotkanie). Każde spotkanie trwa 2 godziny lekcyjne, podczas których budujemy jeden projekt robota. Każde spotkanie to nowy projekt robota i nowy program. 🙂 Czyli łącznie kurs roczny to 28 godzin lekcyjnych! Na każdym poziomie wiekowym mamy przewidziane 2-3 etapy więc naukę z nami można realizować przez kilka lat!

Ile kosztują kursy roczne?

Koszt kursu rocznego to 1050zł w przypadku płatności jednorazowej. Oczywiście mamy także możliwość płatności miesięcznej i półrocznej. Miesięczna płatnosć wynosi 145zł przez 8 miesięcy, natomiast półroczna to kwota 550zł!

Przy zapisach do 31 sierpnia mamy specjalną promocję 100zł mniej na kurs, a do 9 września 50zł mniej!

Dla osób, które jeszcze nie wiedzą, czy ich dzieci złapią bakcyla zapraszamy na lekcje próbne, które będą odbywały się przez cały wrzesień!

Jak można dziecko zapisać na kursy programowania i robotyki?

Osoby, które jeszcze nie są pewne zapraszamy na lekcje próbne, które odbywają się we wrześniu. Osoby, które już wiedzą, że ich dzieciaki pokochają robotykę i programowanie zapraszamy na naszą stronę kursów rocznych, gdzie po wybraniu swojego miasta pokażą się dokładne terminy!

Do zobaczenia na naszych kursach!